Mobiliųjų paslaugų teikėjai sudėtingo reljefo vietoviese

Siekdami padidinti pajamas, maržas, rinkos dalį ir bendrą konkurencingumą, šiandieniniai mobiliojo ryšio operatoriai siūlo vis daugiau IP grįstų pridėtinės vertės paslaugų ir aplikacijų, orientuotų į galinių įrenginių veikimą bet kada ir bet kur.  Šiems verslo tikslams įgyvendinti diegiamos naujos technologijos ir tinklo infrastruktūros, tokios kaip LTE, microcelės, IPv6 ir debesijos paslaugos. Tuo pačiu metu kibernetinė grėsmė, su kuria susiduria mobiliojo ryšio operatoriai, nepaprastai išsivystė, kibernetiniai nusikaltėliai ieško kaip gauti naudos naudojantis tomis pačiomis galimybėmis kaip ir mobiliojo ryšio operatoriai. Šių dviejų veiksnių įtakojami operatoriai  turi rasti būdą, kaip apsaugoti savo infrastruktūrą neapribojant jos galimybių.

 

Mobiliojo tinklo saugumas

Didėjantis 3G / 4G mobiliųjų įrenginių skaičius ir jų perduodamas duomenų kiekis,  IP grįsta LTE technologija ir visada “online” vartojimo įpročiai  kelia  mobiliojo ryšio tinklams vis didesnes grėsmes. Pavojus kyla patiems tinklams, aplikacijoms ir paslaugoms. Dėl augančio mobiliųjų įrenginių, įskaitant nešiojamuosius kompiuterius,   prisijungimo prie interneto 3G / 4G būdo, potencialių botnet’ų atakų mastas taipogi didėja. Šios atakos gali būti nukreiptos tiek į tinklo išorėje esančius taikinius tiek ir patį mobilųjį tinklą. Auganti mobiliųjų tinklų svarba, didėjantis naudojimas ir kylančios grėsmės reikalauja bekompromisio tinklo ir jo sąsąjų su kitais tinklais bei domenais saugumo sprendimo.

 

Fortinet saugumo sprendimai mobiliesiems tinklams

Atsižvelgiant į mobiliojo ryšio operatoriaus infrastruktūrą, paslaugas ir aplikacijas apimančius reikalavimus buvo sukurta Fortinet saugumo platforma:

  • Fortinet saugumo platforma veikia ant specialiai tam tikslui sukurtos operacinės sistemos „FortiOS“,  teikiančios kibernetinių grėsmių duomenis ir funkcijas skirtas aktyviai apsaugoti CSP’s domenus.
  • „FortiGate“ , aukštos kokybės Fortinet aparatinės įrangos platforma, suteikia galimybę mobiliojo ryšio operatoriams užtikrinti reikalingą teikiamų paslaugų bei klientų lūkesčius atitinkantį saugumą        
  • Fortinet saugos unikali platforma nesudėtingai gali būti plečiama iki keleto milijonų sesijų ir operacijų per sekundę sudarančio srauto efektyvios analizės ir apdorojimo                                    
  • Saugumą tinkle ir virtualioje mobiliojo ryšio operatoriaus infrastruktūroje bei debesyje užtikrina Fortinet saugumo platforma ir jos „FortiOS“ operacinė sistema, galimi kaip atskiri fiziniai įrenginiai arba kaip virtualios mašinos.
  • „FortiGuard“ grėsmių tyrimų ir reagavimo tarnyba, atsižvelgdama į nuolat kintančias grėsmes, su kuriomis susiduria mobiliojo ryšio operatoriai ir jų klientai, nuolat atnaujina „FortiOS“.
  • „FortiManager ™“ ir „FortiAnalyzer ™“ teikia centralizuotą ir supaprastintą mobiliojo ryšio tinklui kylančių grėsmių analizę, stebėjimą bei valdymą.