RTT

Rygos trąšų terminale

TETRA sistemos įdiegimas Rygos uosto mineralinų trąšų perkrovimo ir trumpalaikio saugojimo terminale

Rygos trąšų terminalas veikia kaip bendra įmonė įkurta Rygos komercinio uosto ir Uralchem dukterinės įmonės Uralchem  krovinių kompanijos. Terminalas, kuris yra pažangiausiais ir saugiausias mineralinių trąšų perkrovimo ir trumpalaikio saugojimo terminalas šiaurinėje Europos dalyje, buvo pradėtas eksploatuoti 2013 metų pabaigoje.  Buvo investuota daugiau nei 60 mln. Eurų, kurių didžioji dalis buvo skirta aplinkai draugiškoms, turinčioms tarptautinį pripažinimą bei šiuolaikiškoms perkrovimo ir saugojimo technologijoms. Terminalo pirmosios  stadijos pajėgumas yra 2 mln. tonų per metus.

Esminiai reikalavimai

Šio naujojo terminalo radijo ryšio sprendimai privalėjo atitikti tokius esminius reikalavimus.

  • Vieninga, patikima skaitmeninė technologija
  • Atskiro ryšio  kanalo organizavimas darbuotojų, priklausomai nuo atliekamų funkcijų (uosto darbininkai, apsauga, aptarnavimo specialistai ir pan.), grupėms.
  • Įvairūs ryšio režimai – grupinis ryšys, individualus ryšys, duomenų perdavimas.
  • Patikimas ryšys tiek teritorijoje tiek ir požeminėse patalpose.
  • Centralizuotai dispečerių atliekamas situacijos vertinimas ir balso ryšių valdymas
  • Sprendimas privalėjo būti ilgaamžis,  turėti išplėtimo, papildymo naujomis fukcijomis galimybes.

Vieno langelio sprendimas

Motorola Dimetra IP Micro TETRA sistemos pagrindu buvo  įgyvendintas radijo ryšio sprendimas. Visoje teritorijoje operatyvinis ryšys užtikrinamas naudojant  dispečerines MCC7500, kilnojamas MTP850S ir mobiliasias MTM5400 radijo stoteles. „Motorola DM“ ir „DP“ serijos radijo imtuvai VHF ir jūrinio ryšio dažniais užtikrina ryšį su geležinkelio darbuotojais  ir laivų įgulomis.

Šis ryšių sprendimas gali būti plečiamas centralizuotu balso registravimo serveriu, telefonijos sujungimu, papildomais radijo vartotojais, taip pat naujomis programomis, naudojančiomis duomenų perdavimą “Short Data” ar “Packet Data” protokolais.

SIA „DAN Communications“ pateikė baigtinį projektą, apimantį visų sistemų suprojektavimą, diegimą bei paleidimą, radijo įrangos suprogramavimą, sistemos bandymus bei garantinio aptarnavimo paslaugas, pagal reikalaujamus SLA parametrus.

Išsamus pilotinis projektas

Prieš sistemos diegimo patvirtinimą, buvo atliktas detalus bandomasis projektas, siekiant kruopščiai patikrinti naujos skaitmeninės radijo ryšio sistemos funkcionalumą ir veikimą.